Pomoc prawnika w trakcie sprawy rozwodowej


Rozwód to nie najłatwiejsza sprawa

 

divorce-619195_1920

Więcej informacji o adwokatach rozwodowych, znajdziesz na stronie http://jaworska-kancelaria.pl/specializacja/rozwody-i-spadki/

Rozwody nigdy nie należą do prostych. Uczucia, jakie towarzyszą tego typu sprawom, są najczęściej uzasadnione na poziomie emocjonalnym – z punktu widzenia prawnego mogą jednak tylko zaszkodzić powodzeniu w sprawnym przeprowadzeniu rozwodu. Aby w trudnych chwilach mieć pewność, że ktoś zadba o nasze interesy, trzeba poszukać odpowiedniego adwokata.

Spawy cywilne tylko z pozoru są prostsze niż na przykład sprawy karne, często wymagają bowiem szczególnej wrażliwości i drobiazgowego przyjrzenia się danemu problemowi, którego rozwiązanie bywa nieoczywiste. Przykładem takiej sprawy jest rozwód. Najlepiej, żeby adwokat prowadzący sprawy rozwodowe miał w tym zakresie odpowiednie doświadczenie. Są kancelarie, które specjalizują się wyłącznie w rozwodach, nie zawsze jednak wybór takiej jest konieczny. Najlepiej zawsze sprawdzać kompetencje konkretnego prawnika.

 

 

Niezbędna pomoc adwokata podczas rozwodu

 

the-weight-of-the-2033590_1280

Czy zajmuje się adwokat rozwodowy? Po pierwsze pomoże nam zdecydować, czy lepszym rozwiązaniem jest rozwód, czy separacja. Określi także, czy sąd może wydać orzeczenie w naszej sprawie – istnieją bowiem przypadki, gdy nie jest to takie oczywiste. Jeśli w wyniku rozwodu ucierpieć mogą dzieci, gdyby było to sprzeczne z zasadami współżycia społecznego bądź jeśli jedna strona domaga się rozwodu tylko i wyłącznie ze względu na rozkład pożycia małżeńskiego, sąd może odmówić zajęcia się taką sprawą. Adwokat pomoże nam także zdecydować, o jakiego typu orzeczenie chcemy uzyskać – z orzeczeniem o winie jednej bądź obojga małżonków, czy też bez orzekania o winie.

Kiedy ustalimy już podstawowe problemy, adwokat pomoże nam napisać pozew rozwodowy. Jeśli wniosek jest napisany prawidłowo, istnieje możliwość uzyskania rozwodu nawet na pierwszej rozprawie rozwodowej. Dzieje się tak zazwyczaj w przypadku, gdy para jest zgodna co do warunków, na jakich ma się odbyć rozstanie. Powierzenie sprawy dobremu adwokatowi jest konieczne, jeśli mamy do czynienia z jedną bądź kilkoma kwestiami spornymi. Jeśli sprawa rozwodowa jest delikatna, a my jesteśmy zmuszeni dochodzić swoich praw bez zgody męża czy żony, dobry prawnik podpowie nam, jak poprawnie zbierać dowody i co może za dowód w sprawie służyć, jak ustalić widzenia z dzieckiem lub jak wyeksmitować małżonka, który nie chce wyprowadzić się z domu po orzeczeniu rozwodu. Zajmie się także problemem podziału majątku, zachowku, sprawami dotyczącymi działalności gospodarczej prowadzonej przed rozwodem albo ustaleniem naszych roszczeń co do alimentów na życie lub wychowywanie dzieci. Dobry adwokat rozwód przeprowadzi tak, żebyśmy w trudnych chwilach czuli się możliwie jak najbardziej komfortowo.