Na czym polega pomoc prawna przy prowadzeniu firmy?


Prowadzenie własnej działalności wiąże się z szeregiem problemów prawnych. Nie z każdym z nich przedsiębiorca jest w stanie poradzić sobie samodzielnie. W takiej sytuacji dobrym rozwiązaniem jest skorzystanie z usług profesjonalnej kancelarii prawnej.

 

businessmen-42691_1280

O obsłudze prawnej firm można przeczytać na stronie
/specializacja/prawo-pracy-obsluga-prawna-firm/

 

Obsługa prawna firm to usługa oferowana przez wiele kancelarii. Można zdecydować się na kompleksowe usługi prawne, pomoc jedynie przy konkretnej specyfikacji, takiej jak prawo pracy czy odszkodowania, lub jedynie przy okazji wystąpienia kłopotliwej prawnie sytuacji. Prawnik przydać się może nie tylko w kompleksowej, bieżącej obsłudze firmy, ale także w konkretnych problemach, które przekraczają zdolności prawne pracowników przedsiębiorstwa. Najczęstszymi powodami interwencji prawnika są przypadki takie jak odszkodowania komunikacyjne, reprezentowanie firmy przed sądem, wszelkiego typu oskarżenia, pomoc w nawiązywaniu lub rozwiązywaniu stosunku pracy, negocjacje w sprawach spornych z pracownikami, windykacja bądź upadłość.

 

 

Kancelaria prawna może pomóc

 

Kancelaria prawna może pomóc także w opracowywaniu umów, regulaminów, pism, wypowiedzeń czy wszelkich innych teksów prawnych. Jeśli firma potrzebuje porady, konsultacji prawnej czy pomocy w sporządzeniu jakiejś opinii, przedsiębiorcę wesprzeć może kancelaria radcy prawnego. Dobrze, jeśli każda obsługa prawna realizowana jest zawsze przez ten sam podmiot – oszczędzimy w ten sposób i środki, i czas na zapoznawanie się kancelarii ze specyfikacją prowadzonej przez nas działalności gospodarczej. Możemy liczyć na to, że prawnik zajmie się naszą sprawą bez zbędnych opóźnień.

clause-684508_1280

Wybierając kancelarię prawną, zwróćmy uwagę na kompetencje zespołu, który ją tworzy. Prawo pracy, podobnie jak inne akty prawne, zmieniają się nieustannie, więc jeśli chcemy mieć pewność, że podejmujemy zgodne z nim działania, musimy wybrać prawników, którzy szkolą się na bieżąco. Oczekujmy także na indywidualnie traktowanie – każdy problem prawny jest specyficzny, więc dobry prawnik zapozna się ze wszystkimi szczegółami, zanim podejmie konkretne działania. Dotyczy to szczególnie problemów takich jak różnorakie odszkodowania czy upadłość firmy. Od jakości obsługi prawnej zależy powodzenie przeprowadzonych działań.

Działania, jakie podejmujemy na szybko w trudnych sytuacjach, na przykład takich jak wypadek pracownika przy pracy lub oskarżenia o mobbing czy dyskryminację, mogą później posłużyć przeciwko nam. Żeby nie zaszkodzić swojej sprawie, warto być w bieżącym kontakcie z kancelarią prawną i nie podejmować żadnych działań bez porozumienia z prawnikiem.

[su_divider top=”no” divider_color=”#ccc” size=”1″ margin=”40″]

[su_row][su_column size=”2/3″ center=”no” class=””]

Interesuje Cię nasza oferta? Skontaktuj się z nami!

[/su_column] [su_column size=”1/3″ center=”no” class=””]

[su_button url=”/” style=”flat” background=”#002D74″ radius=”0″ class=”buttonextra”]SKONTAKTUJ SIĘ[/su_button]

[/su_column][/su_row]

radca prawny Anna Jaworska - Kancelaria Prawna Jaworska & Wspólnicy
 telefon: 666 911 333, www.jaworska-kancelaria.pl

Kliknij tu, aby umówić się na bezpłatną konsultację