Jak wypełnić wniosek o ogłoszenie upadłości konsumenckiej?

Upadłość Konsumencka dotyczy osób, które są zadłużone w sposób niewypłacalny. Niewypłacalność to stan, gdy dłużnik nie ma możliwości, pomimo licznych prób, spłacić swojego zadłużenia.

Wniosek o oddłużenie, może dotyczyć tylko i wyłącznie tych długów, które istniały przed zgłoszeniem wniosku o upadłość konsumencką. Skuteczność pisma, jest tym wyższa im jest on napisany solidnie i spójnie.

Taki wniosek można napisać samemu, lecz nie jest to proste zadanie. Dlatego najlepiej zwrócić się o pomoc do eksperta. Nasza Kancelaria może się pochwalić sukcesami w tej kwestii.

Co należy podać we wniosku?

Naturalnie podajemy takie dane jak imię, nazwisko, pesel, dane zamieszkania wraz z adresem korespondencyjnym. Ponadto należy zaznaczyć miejsca, w których znajduje się majątek dłużnika oraz dodać spis wierzytelni wraz z wysokością wierzytelności i terminami zapłat.

Przygotowanie wniosku wymaga detalicznej analizy sprawy, dlatego warto skorzystać z pomocy Profesjonalisty. Wadliwe przygotowanie wniosku, może się przyczynić do jego odrzucenia.

Gdzie należy składać wniosek?

Wniosek o upadłość należy składać do sądu wraz z opłatą od wniosku, która wynosi 30zł. To sąd podejmuje decyzje o częściowym bądź całkowitym umorzeniu zadłużeń dłużnika.

Aby udokumentować zaleganie z płatnościami, trzeba do wniosku załączyć dokumenty, które potwierdzają czas powstania wierzytelności lub potwierdzają, że przeciw dłużnikowi jest prowadzone postępowanie egzekucyjne od ponad 3 miesięcy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

To Top